Ahmet Ağaoğlu: 1 ya da 2 oyuncuyu takımımıza dahil edeceğiz

2021-2022 dönemi Spor Toto Üstün Lig şampiyonu ve Üstün Kupa şampiyonu Trabzonspor, İstanbul Sütlüce Nuri Killigil Parkı’nda “Trabzonspor için bir meşale de sen yak” aktifliği düzenledi.

Pazar günü hoş havanın da tesiriyle aileleriyle birlikte kıyıya gelen vatandaşlar, çalınan kemençe, horon ve müziklerle doyasıya eğlendi.

Bordo-mavililerin kutlama yaptığı alana getirilen Kızılay Kan Bağış Aracı da, bağışçılara hizmet verdi. Gurbetçi Gençler tarafından düzenlenen tertipte müzikçiler sahne alarak, alana gelen vatandaşlara keyifli anlar yaşattı.

Havanın kararmasıyla birlikte kıyıya sıralanan Trabzonspor taraftarları meşaleleri yakarak, kutlamalarda bulundu. Trabzonspor Kulübü Lideri Ahmet Ağaoğlu, tekne ile geldiği alanda birinci meşaleyi ateşleyen isim oldu.

Ağaoğlu: “Şampiyonluk meşalemizi ateşledik”

Yaktığı meşalenin akabinde basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Ağaoğlu, “Her dönem olduğu üzere klâsik, başarılı bir dönem geçirmemiz dileğiyle dönemin meşalesini, Gurbetçi Gençler ile birlikte Haliç’te ateşledik. İnşallah başarılı, bol kupalı, sakatsız, bütün gruplarımıza tıpkı şeyi diliyorum. Geçen sene burada meşalemizi ateşledik, dönemi şampiyonlukla tamamladık. Bu sene de inşallah meşale ile birlikte şampiyon olarak tamamlarız” dedi.

“Trabzonspor taraftarı ile eşleşen taraftar profili tanımıyorum”

Taraftarlarından övgüyle bahseden Ağaoğlu, bu dönem onlara daha çok gereksinimi olduklarını aktararak şunları söyledi:

“Güzel bir galibiyet oldu. Dönemin başlangıç maçı diyebiliriz. Önümüzdeki hafta lig başlıyor, lig öncesi bizim açımızdan hoş bir imtihan oldu. Ekibimiz yüzde yüz hazır diyemeyiz lakin Olimpiyat Stadı’nı dolduran 40 binin üzerinde Trabzonspor taraftarını coşturacak, onları keyifli edecek kupayla taçlandıracak bir maç oynadık. Dünyada Trabzonspor taraftarı ile eşleşen taraftar profili daha tanımıyorum. Biz Akyazı’da kupa merasimini yaptık, saat 20.00’deydi. Sonraki gün İstanbul’da maç oynadık; 80 binin üzerinde taraftar vardı. 20 saat ortayla bin 200 kilometre uzaklık iki farklı kentte tribünlerine 120-130 bin taraftarını çeken ikinci bir grup yok. Süper bir taraftarımız var. Aslında Trabzonspor gücünün çok kıymetli bir kısmını de doğal ki taraftarından alıyor. Taraftarımızla büyüyoruz, taraftarımızla kazanıyoruz. Bu sene taraftarımızın gücüne her zamankinden daha fazla muhtaçlığımız var.”

“Gerekli transferler yapılacak”

Yeni dönem öncesi devam eden transfer çalışmaları ile ilgili sorulan soruya da yanı veren Ağaoğlu, “Herkesin beklentisi var lakin burada kıymetli olan hocanın beklentisi. Hocamızın belirlediği profilde 1-2 oyuncuyu takımımıza dahil edeceğiz. Transferle alakalı çalışmalarımız devam ediyor. Çaba gücünüz artırdığınız vakit, çıtayı yükselttiğiniz vakit oyuncularda da çok farklı vasıflar aramaya başlıyorsunuz. Gerekli transferler yapılacak” formunda konuştu.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.