Bahçeli: Şayet varsa kazaların esrar perdesi aralanmalıdır

MHP Genel Lideri Devlet Bahçeli, dün 37 kişinin vefatıyla sonuçlanan trafik kazalarıyla ilgili yazılı açıklama yaptı. Kazaların çok taraflı olarak araştırılacağına olan inancının tam olduğunu söyleyen Bahçeli, açıklamasında şunları kaydetti:

“Bir güne sığan mezkur elim kazalar, yüreklere ateş düşürmüştür. Sahiden de kederimiz çok büyüktür. Vahşet niteliğindeki kazaların çok taraflı araştırma ve incelemesinin yapılarak her ihtimalin değerlendirileceğine yönelik inancım tamdır. Kuşku uyandıran, akılları bulandıran, şaibeleri tırmandıran hangi açmaz tespit edilmişse mutlak surette üzerine gidilmeli, şayet varsa kazaların esrar perdesi aralanmalıdır. İnsan hayatı, ucuz değildir. Trafik terörüyle odunsuz bir gayret icra edilmelidir. Türkiye’mize hakim olan huzur ve sükunet ortamının ihlaline hatta imhasına heves edenler, elbette ve katiyetle hayal kırıklığı yaşayacaklardır. 2023 yılına yaklaştıkça artan ve yaygınlaşan sisli iklim, Türk milletinin emsalsiz iradesiyle berhava edilecektir.”

Önceki gün Antep-Urfa otoyolunun Nizip ilçesi yakınlarında meydana gelen kazada ortalarında 3 itfaiye eri, 2 İHA çalışanı, 4 sıhhat işçisinin de bulunduğu 15 kişi ölmüş 31 kişi yaralanmıştı. Mardin’in Derik ilçesinde freni boşalan bir tırın neden olduğu kazada ise 20 kişi ölmüş, 26 kişi yaralanmıştı. Afyonkarahisar’ın Sandıklı ilçesinde denetimden çıkarak devrilen bir otobüste 1 kişi ölmüş, 38 kişi yaralanmıştı. Rize’nin Güneysu ilçesinde bir cins minibüsünün kaza yapması sonucunda da 24 kişi yaralanmıştı. (HABER MERKEZİ)

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.