Bahçeli: Terörün ardında duran kim varsa teröristtir

MHP Genel Lideri Devlet Bahçeli, “Terörün ardında duran, yardım ve yataklık yapan, hainlerin şımarmasını ve kanlı aksiyonlarını bir vesileyle teşvik eden kim varsa bizim nezdimizde teröristtir, yalnızca Türk milletinin değil, insanlığın topyekun düşmanıdır” dedi. 

MHP önderi Bahçeli, Twitter’daki hesabından yaptığı açıklamada, Pençe-Kilit operasyon bölgesinde teröristlerle çıkan çatışmada; Teğmen Abdülkadir Güler, Uzman Çavuşlar Onur Doğan, Hüseyin Cankaya, Bican Kapılay ve Kontratlı Er Celal Tekedereli’nin şehit olduğunu; 2 askerin de yaralandığını hatırlatarak, “Bu şehadetler ulusal yüreklere ateş düşürmüştür. Aziz şehitlerimize Cenab-ı Allah’tan rahmetler niyaz ediyor; kederli ailelerine, yürek timsali silah arkadaşlarına ve büyük Türk milletine sabır ve başsağlığı temennilerimi iletiyorum. Acı bizim acımızdır. Şehit ve gaziler milletimizin hayır duayla anacağı kahramanlardır” dedi.

‘TÜRKİYE TERÖRLE UĞRAŞTA SONUCA ÇOK YAKIN’

Teröristlerin döktüğü şehit kanlarının yerde kalmayacağını vurgulayan Bahçeli, şunları kaydetti:

*Sorulacak kesin hesap mahşere bırakılmayacaktır. Türkiye’ye ve Türk milletine silah çekenler acıklı sonlarını hazırlamışlardır.

*Terörün kökü kazınacak, teröristler hain emellerinden ötürü pişman edilecektir. Terörle çaba haklı, hukuksal ve yasal bir gayrettir.

*Son terörist teslim alınmadıkça, son kanlı silah ele geçirilmedikçe, bölücülüğün şah damarı kesilmedikçe durmak, duraksamak ve sakinlik emaresi göstermek yoktur. Katiller en ağır formda cezalandırılacaktır.

*Terörün ardında duran, yardım ve yataklık yapan, hainlerin şımarmasını ve kanlı aksiyonlarını bir vesileyle teşvik eden kim varsa bizim nezdimizde teröristtir, yalnızca Türk milletinin değil, insanlığın topyekun düşmanıdır.

*Düşmana merhamet ise mazlumlara ihanettir. Hain olan haiftir, yani korkaktır. Türkiye terörle gayrette sonuca çok yakındır.

*Milletimiz, devletin ve güvenlik güçlerinin sonuna kadar yanındadır. Kenetlenmiş ulusal varlığımız Allah’ın müsaadesiyle her zorluğu aşacak, her saldırıyı bertaraf edecek, her oyunu da bozacaktır. Artık herkes tarafını ve tercihini netleştirmelidir.

*Ya bekamızı kahramanca savunacağız, ya da kahredici belaları başımıza saracağız. Bilinsin ki, terörle huzur ortasında, caniyle şehit ortasında, helalle haram ortasında saklanacak üçüncü bir alan, inançlı bir liman kalmamıştır. (DHA)

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.