Barış Terkoğlu duyurdu: ‘Soylu burada FETÖ başkanının propagandasını yapıyor’

Gazetemiz müellifi Barış Terkoğlu, Halk Tv’de Sözüm Var programında İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun, “Hükümetle cemaat ortasında, bir çatışma alanı ortaya konuluyor ise bu da yanlış olur. Burdan bir arbede çıkarmayalım, birbirimizi üzmeyelim, incitmeyelim” dediği, 23 Kasım 2013’teki konuşmasının şahsi internet sitesinde yayında olduğunu açıkladı.

Barış Terkoğlu, yazıya dikkat çekerek, “Süleyman Soylu burada FETÖ başkanının propagandasını yapıyor. Bunu yaparsanız yanlış yaparsınız” dedi.

İçişleri Bakanı Soylu’nun, AKP Genel Lider Yardımcısı olduğu 23 Kasım 2013 günü, Kütahya’da AKP Siyaset Akademisi’ndeki konuşması şahsi internet sitesinde yer alıyor. 

Soylu, 2013 yılında dershanelerin kapatılması kararının akabinde başlayan tartışmalarla ilgili olarak şunları söylüyor:

“Hükümetle cemaat ortasında, bir çatışma alanı ortaya konuluyor ise bu da yanlış olur. Burdan bir hengame çıkarmayalım, birbirimizi üzmeyelim, incitmeyelim. Hele toplumsal medyadaki rezillikleri görünce iğreniyorum. Bir taraftan sabahtan akşama kadar Sayın Başbakana, öbür yandan da gönlümüze sevgisi kapsamış hocaefendiye hakaretler bizi üzmektedir. Burada hükümet içtenlikle adım atmaktadır. Biz birlik ve beraberlikle bu noktaya geldik. Allah korusun şayet bunu zedelersek, bunu güzel yönetemezsek büyük bir felakete hakikat gideriz. Bu proje, Türkiye’de gelecek kuşak için âlâ bir adımdır. Herkes bu adıma ehemmiyet vermeli, hükümetimize itimat etmelidir. Bilhassa vazoyu çatlatmamakla birlikte, herkes misyonunu yerine getirmelidir. Hükümetin önerdiği teknolojiye ayak uydurmalıyız, birbirmizi üzmeyelim. Birbirimizi rencide edecek, yaralayabilecek kelamlardan çekinmeliyiz.”

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.