‘Bıçaklar Çekildi’ devam sinemasından birinci tanıtım

Daniel Craig, Chris Evans, Ana de Armas üzere isimlerin başrolünde yer aldığı “Bıçaklar Çekildi” serisinin devam sineması geliyor. Rian Johnson’ın yazıp yönettiği “Bıçaklar Çekildi 2″den birinci tanıtım yayınlandı.

Devam sinemasının resmi ismi “Glass Onion: A Knives Out Mystery” olacak. Dedektif Benoit Blanc karakteriyle geri dönen Daniel Craig’e bu sefer Ethan Hawke, Edward Norton, Kathryn Hahn, Jessica Henwick, Dave Bautista ve Kate Hudson eşlik edecek.

‘AGATHA CHRISTIE KİTAPLARINDA CİNS, DAİMA GENİŞLİYORDU’

Devam sinemasıyla ilgili konuşan direktör Rian Johnson, polisiye müellifi Agatha Christie’nin yapıtlarında yaptığı üzere, bu sinemayla polisiye cinsini değiştirmeyi hedeflediğini belirtti. Johnson, toplumsal medya hesabından yaptığı paylaşımda şu tabirleri kullandı:

“Agatha Christie kitaplarının birebir formülü tekrar tekrar kullandığına dair bir yanlış algı var ancak hayranlar bunun tam zıddının gerçek olduğunu biliyor. Değişen yalnızca yerler ve cinayet prosedürleri değildi, tıp de daima olarak kavramsal açıdan genişliyordu. Christie, polisiye çatısı altında casus tansiyon sinemaları, ilkel vahim dehşet sinemaları, seri katil avları, gotik aşk romanları, ruhsal karakter çalışmaları, glam seyahat günlükleri yazdı. ‘Bıçaklar Çekildi’yi yaptığımda, Daniel’in Benoit Blanc karakteriyle beni heyecanlandıran şey buydu: Christie’yi taklit etmek ve her sinemanın kendi tonu, hırsı, varlık nedeni ile orijinal bir kitap üzere olmasını sağlamak…”

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.