Böbreğini satıp, villada uyuşturucu imalathanesi kurdu

Ankara’da bir kişi, İran’da böbreğini satıp uyuşturucu imalathanesi kurdu.

Ankara Emniyet Müdürlüğü Narkotik Kabahatlerle Uğraş Şubesi grupları, kent genelinde uyuşturucu husus kullanımı ve ticaretinin önlenmesine yönelik yaptığı çalışmalarda, Çankaya ilçesi Çayyolu Mahallesi’nde 3 katlı villada esrar yetiştirildiği bilgisine ulaştı.

Takımlar, villaya operasyon düzenledi. Operasyonda özel düzenekle tüm katları seraya dönüştürülen villada 470 kök ‘Hint keneviri ele geçirildi.

ÜÇ KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

Özel ışıklandırma ve havalandırma sistemi ile oluşturulan düzeneğe de el konuldu. Villayı yalnızca uyuşturucu imal etmede kullanan M.Y., İ.A. ve M.A.Y. gözaltına alındı.

Polisin yaptığı araştırmada şüphelilerden M.Y.’nin daha evvel uzun müddet Almanya’da yaşadığı ve uyuşturucu yetiştirmek için düzenek kurma sürecini orada öğrendiği belirlendi.

İRAN’DA BÖBREĞİNİ SATTI

M.Y.’nin, Türkiye’ye dönüş yaparak bu işi yapma kararı aldıktan sonra evvel İran’a gittiği ve burada böbreğini yüklü bir para karşılığında sattığı saptandı.

M.Y.’nin elde ettiği parayla Türkiye’ye dönerek 3 katlı villayı kiraladığı ve yaklaşık 70 bin liraya düzenek kurdurduğu belirlendi. M.Y.’nin inşaat çalışanına düzenek ile havalandırma sistemini, elektrikçiye ise kaçak elektrik düzeneği kurdurttuğu tespit edildi.

Şüpheliler hakkında ‘uyuşturucu uyarıcı husus ticareti yapma yahut sağlama’ ve ‘2313 Sayılı Uyuşturucu Hususların Murakabesi Hakkında Kanuna Muhalefet’ kabahatlerinden süreç yapılırken, soruşturma sürdürülüyor.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.