Cumhurbaşkanına hakaretten gözaltına alındılar! O liseliler konuştu…

Lise öğrencileri Eylül G. ve Bedirhan D., ‘Cumhurbaşkanına hakaret’ cürmü münasebet gösterilerek okullarından gözaltına alındılar. Savcılık sözlerinin akabinde hür bırakılan iki öğrenci SÖZCÜ’ye konuştu.

İki lise öğrencisi, Eylül G.(16) ve Bedirhan D.,(17) sabah saatlerinde okullarından gözaltına alındılar. Gözaltı münasebeti ise 8 Mart 2022’deki gece yürüyüşünde attıkları Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Lideri Recep Tayyip Erdoğan’ın isminin geçtiği sloganlar.

Bu nedenle ki liseli hakkında, ‘Cumhurbaşkanına hakaret’ suçlamasıyla soruşturma başlatıldı. İki liseli bugün soruşturma kapsamında gözaltına alındıktan sonra savcılığa çıkarılarak söz verdi. Tabirin akabinde özgür bırakılan öğrenciler, SÖZCÜ’ye açıklamalarda bulundu.

OKULUMDAN BU FORMDA ALINMAK ÜZÜCÜ

Eylül G.; “Sabahtan beri bekliyoruz. Okula gittim tam derse girerken ailem aradı. Kantinde bekledim, oraya geldiler. 9.30’da okulumdan gözaltına alındım, derslerimin hiçbirine giremedim.

Savcı kararı olmadan telefonlarımıza el koyuldu. 8 Mart aksiyonunun üzerinden iki ay geçti. Bayanlarla ilgili sloganlar atmıştım. Bu suçlama bir iftira. Sonuçta ben yolsuzluk yapmadım, hırsızlık yapmadım. Keşke o insanlara bunu yapsalar. Reşit olmadan, okulumdan bu biçimde alınmak üzücü.”

SAVCILIĞA GELENE KADAR SUÇLAMAYI BİLE BİLMİYORDUM

Bedirhan D.; “Sabah okuldaydım, üçüncü ders saati başlamak üzereydi. Ablam arayıp polislerin meskene geldiğini söyledi. Birinci evvel inanmadım ‘şaka mı yapıyorsun?’ dedim. Sonra polisler okula geldi. Evvel hiçbir şey demeden telefonumu aldılar.

‘Ne için çağırdınız’ dedim, ‘ifadenizi verirken öğrenirsiniz’ dediler. Yani ben savcılığa gelene kadar suçlamayı bile bilmiyordum. Tabirimi verdim.

Suçlamalar çok saçma. O denli bir şey söylemiş olsam bile kimse için hakaret teşkil etmiyor. Bilhassa siyasetçilerin bu türlü şeyleri kaldıracak seviyede olması gerektiğini düşünüyorum.”

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.