Denizli’de 19 saatlik orman yangınında 100 hektar alan ziyan gördü

Denizli’nin Kale ilçesinde dün çıkan orman yangını, takımların müdahalesiyle bu sabah prestijiyle 19 saatte söndürüldü. Yangında 100 hektar alanın ziyan gördüğü belirtildi.

Kale ilçesinin Kırsal Muslugüme Mahallesi yakınındaki ormanda, dün saat 14.30 sıralarında, şimdi belirlenemeyen nedenle orman yangını çıktı. Rüzgarın da tesiriyle yayılan yangına, etraf vilayetlerden gönderilen 11 helikopter ve 5 uçakla havadan müdahale edildi.

Muğla ve Denizli orman bölge müdürlüklerine bağlı çok sayıda arasözle de yangın söndürme emekçileri, bölgeye sevk edildi. Denizli Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı’na ilişkin itfaiye araçları ve tankerler de bölgeye getirildi. Yangına havadan helikopterler ve uçaklarla karadan ise Orman Bölge Müdürlüğü’ne ilişkin 128 araç ve 452 kişilik işçi ile müdahale edildi.

Alevler, dün akşam saatlerinde kısmen denetim altına alındı. Havanın kararmasıyla yangına havadan müdahale durduruldu. Karadan ise gruplar, gece boyunca alevlere müdahale etti. Yangın, bugün saat 09.30 sıralarında büsbütün denetim altına alınarak söndürüldü. Bölgede takımların soğutma çalışmaları sürerken, 19 saatte söndürülen yangında birinci belirlemelere nazaran, yaklaşık 100 hektar alanın ziyan gördüğü belirtildi. (HABER MERKEZİ)

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.