Dışarıda hareket, kapıda barikat, içeride yıkım

Atatürk Havalimanı dışında aksiyonların başladığı dakikalarda, içerde de yıkım başladı. İki farklı bölgede 6 iş makinesi, 4 kamyon ve 2 beton mikseri, iki pistin ortasını kırmaya başladı. Bu sırada binlerce polisle havalimanı girişleri barikatlarla kapatıldı.

AKP iktidarı Atatürk Havalimanı inadından vazgeçmedi. 4 yıl evvel dünyanın en bedelli 3 havalimanı seçilen Atatürk Havalimanı’nı yıkıp Millet Bahçesi yapma projesini uygulamaya koydu.

Yükleniciye ilişkin iş makinelerinin Cumartesi günü aprona girmesinden bu yana giderek artan yansılar harekete dönüştü.

Sabah erken saatlerde görevlendirilen binlerce Çevik Kuvvet polisiyle havalimanı girişleri bariyerlerle kapatıldı. Bölgede iki başka polis helikopteri ve drone uçuruldu.

CHP tarafından düzenlenen hareketin başladığı saatlerde Atatürk Havalimanı içinde de hareket başladı.

PİSTLERE ŞİMDİ DOKUNULMADI

Havalimanında 2 başka bölgede 6 iş makinesi, 4 kamyon 2 beton mikseri iki pistin ortasını kırmaya çalıştı. Çalışmanın pistler üzerinde değil, uçakların pist ile park yeri ortasındaki ulaşamının sağlandığı taksi yolunda yapılması gözlerden kaçmadı. Aksiyonun tamamlanmasının akabinde iş makinelerinin de durması dikkat çekti.

Atatürk Havalimanı’nın yaklaşık 4 milyar dolarlık iki pistine birinci kazma hastane üretimi için 2020 yılında vurulmuştu.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.