Donald Trump’tan reaksiyon çeken ‘iç savaş’ paylaşımı

Donald Trump, Truth üzerinden “MAGA King Thanos” isimli bir kullanıcının paylaşımını tekrar paylaştı.

Kelam konusu paylaşımda kullanıcı, El Salvador Devlet Lideri Nayip Bukele’nin ABD hakkındaki “Dünyanın en güçlü devleti çok süratli çöküyor ki bu da size gerçek sebepleri bir kere daha düşündürüyor. Düşman içeriden olmadıkça bu kadar büyü ve güçlü bir şey bu kadar süratli yok edilemez.” içerikli bildirisini “iç savaş” iletisiyle paylaştı.

Trump’ın bu paylaşımının akabinde toplumsal medyadan reaksiyonlar gecikmedi.

Trump zıddı siyasi bir küme olan “MeidasTouch’un” Twitter hesabından yapılan paylaşımda, “Gözden düşmüş, iki kere azledilmiş eski lider, az evvel öteki bir toplumsal medya platformundan iç savaş daveti yapan kullanıcıyı paylaştı. Bu tehlikeli olmanın da ötesinde.” tabirine yer verildi.

Cumhuriyetçi Parti’de Trump’ı en sert eleştiren isimlerden olan Temsilciler Meclisi Üyesi Adam Kinzinger ise Twitter’daki paylaşımında Trump’ı kınayarak, “Sevgili Cumhuriyetçi arkadaşlarım artık seslerini yükseltmek ister mi? Ya da ‘Önce öbür bir seçim daha yapalım’ mı diyeceğiz?” dedi.

Demokrat California Temsilcisi Eric Swalwell ise “Trump iç savaş daveti yapıyor. Doğal ki Vietnam’da ve dirilişe yürüyüşte olduğu üzere, Trump da savaşmak için kâfi olmayacak.” görüşünü paylaştı.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.