Elon Musk’a Dogecoin Şoku: Dava Büyüyor!

Reuters’in yakın tarihli bir haberine göre, Tesla CEO’su Elon Musk’a karşı açılan Dogecoin ile ilgili devasa dava daha da büyüdü.

Elon Musk’ı hedef alan Dogecoin davası genişliyor!

Muazzam büyüklükteki davaya, yeni davalılar eklendi. Bunlar arasında Musk’ın Boring Company de yer alıyor. Ayrıca, meme kripto paranın arkasındaki kar amacı gütmeyen kuruluş olan Dogecoin Foundation’ın yanı sıra birkaç yeni davalı daha var.

Kriptokoin.com olarak bildirdiğimiz üzere, Dogecoin yatırımcısı Keith Johnson, Elon Musk’ın en popüler meme coin’inin teşvik ederek, bir piramit şeması yürüttüğünü iddia etti. Johnson, buradan hareketle Elon Musk’a karşı 258 milyar dolarlık bir toplu dava şikayeti yaptı. DOGE yatırımcısı ayrıca, davasının ilk versiyonunda Tesla ve SpaceX’in de ismine yer verdi.

Davacılar, Elon Musk, sosyal medya profilinde fiyatını yapay olarak şişirmek için Dogecoin’i ‘meşru bir yatırım’ olarak tanıtmakla suçluyor. Davacılar, sanıkların Dogecoin’i teşvik ederek milyarlar kazanmayı başardıklarını iddia ediyor. Johnson, tazminat aramanın yanı sıra, Musk ve işletmelerinin gelecekte meme kripto parayı tanıtmasını engellemek istiyor.

Tesla CEO’su Dogecoin’den vazgeçmiş değil

Popüler meme coin’i Dogecoin, 2021’in ilk yarısında akıllara zarar bir ralli yaşadı. Meme coin’in muhteşem başarısı, esas olarak Tesla CEO’su Elon Musk’ın sıklıkla paylaştığı tweet’lerinden beslendi. Dogecoin’in manşetleri kaplayan rallisi, ünlü milyarderin ‘Saturday Night Live’ programında görünmesinin ardından patladı. Dava, ünlü Bitcoin parodisinin değerini yalnızca pazarlamadan aldığını iddia ediyor.

Bu arada Elon Musk, büyük fiyat düşüşüne rağmen Dogecoin’in hevesli bir destekçisi olmaya devam ediyor. Haziran ayında 258 milyar dolarlık davanın açılmasından kısa bir süre sonra Musk, daha fazla DOGE satın aldığını paylaştı.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.