Erk Acarer: Sedat Peker’e suikast 25 milyon dolara ihale edildi

Kabahat örgütü önderi olduğu argümanıyla hakkında yakalama kararı bulunan Sedat Peker’in İstanbul Beykoz’daki konutu, Ulusal Parklar ve Bahçeler’e devredildi. Peker’in Beykoz Korusu’nun sonları içinde yer alan ve ‘tek mal varlığım’ dediği konutuna bu sabah silahlı hücum düzenlendi.

Gazeteci Erk Acarer, Twitter’dan şunları yazdı:

“Sedat Peker’in Beykoz’daki konutuna silahlı hücumda misyonlu Yılmaz Günay’a üç kurşun isabet ediyor. Edindiğim bilgiye nazaran Peker’e suikasta evvel 5 milyon dolarla ihale veriliyor. Lakin bu başarılı olamıyor. İhalenin önerildiği kimi mafya kümeleri da bunu kabul etmiyor.

Bu nedenle fiyat 25 milyon dolara çıkarılıyor ve iş ihale yoluna değil açık pazara döndürülüyor. Yani hangi küme vurursa vursun 25 milyon doları alacak. Dünyada ve memleketler arası pazarda uzun yıllardır uygulanmayan bir prosedür bu.

Son örneklerinden biri İran tarafından Salman Rüştü’ye karşı organize edilmek istenmişti. Tüm bunlardan Peker’in iktidarda nasıl bir zelzele yarattığını ve bilhassa son anlattıklarından sonra telaşın boyutlarını gösteriyor.” (HABER MERKEZİ)

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.