Eski gazeteleri atmıyoruz

Sloganı ‘Dünkü gazete yarını kurtarıyor’ olan kampanyada eski gazeteleriniz kapınızdan alınarak geri dönüşüme kazandırılacak Hem tabiat korunacak hem de ülke iktisadına katkı sağlanacak.

SÖZCÜ’nün başlattığı dev geri dönüşüm projesi büyük ses getirdi

Türkiye’nin en çok okunan ve en emniyetli gazetesi SÖZCÜ’nün başlattığı etraf dostu dev proje, Türkiye genelinde büyük takviye gördü. “Dünkü gazete yarını kurtarıyor” sloganıyla hazırlanan projede okurlarımızın biriktirdiği eski gazeteler, meskenlerinden alınarak geri dönüşüme kazandırılacak.

Türkiye’de döviz kurundaki üst istikametli hareketlilik, kâğıt dalı maliyetlerinde de artışa neden oldu. Bu durum birçok dalda olduğu üzere basın bölümünü de olumsuz etkiledi. SÖZCÜ gazetesinin hayata geçirdiği proje sayesinde hem ağaçların kesilmesi önlenecek hem de ülke iktisadı açısından kıymetli bir tasarruf sağlanacak.

OKURLARIMIZ BİRİKTİRDİKLERİ ESKİ GAZETELERİNİ NASIL GÖNDERECEK?

Evinde SÖZCÜ kümesi gazeteleri biriktiren okurlarımız, (0212) 708 50 60 numaralı telefonu arayarak ya da sozcu.com.tr/geridonusum adresinden taleplerini bize ulaştırabilecek. Okurlarımızın kayıtları alındıktan sonra biz de gazeteleri, okurlarımızın kapısından alarak geri dönüşüm merkezine ulaştıracağız. Bu sayede daha az ağaç kesilerek çevreyi korumuş olacağız hem de ekonomimize katkı sağlayacağız.

DOĞAYA KATKI SAĞLAYIN

Yapılan araştırmaya nazaran dünyada tüketilen kâğıdın sadece yarısı geri kazandırıldığı takdirde her yıl 8 milyon hektar orman korunuyor, 1 ton kâğıdın geri kazandırılması halinde ise 17 ağacın kesilmesi önlenmiş oluyor. Siz de projemize katılarak SÖZCÜ’ye, tabiata ve ekonomimize takviye olabilirsiniz.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.