Gençler, Meral Akşener’e konuştu: Fikir özgürlüğümüz yok

İYİ Parti Genel Lideri Meral Akşener, ‘Gençler İçin Gençlerle Beraber’ programı kapsamında dinlediği gencin konuşmasını, “Gençlerimizi hayatlarının her alanında; yokluğa, baskıya ve hürmet görmemeye alıştırmak isteyenlere inat, gençlerimizin; kaygı değil, kelam sahibi olduğu bir Türkiye’ye çok az kaldı!” diyerek toplumsal medya hesabı üzerinden paylaştı.

“ARKADAŞLARIMIZIN BİRÇOK YURT DIŞINA GİTMEK İSTİYOR”

Akşener’e konuşan genç şu tabirleri kullandı:

“Arkadaşlarımızın birden fazla yurt dışına gitmek istiyor, bu ülkeden kaçmak istiyor. Bunu neden istiyorlar? Burada husus liyakat konusuna geliyor. Hürmet görmüyorlar. Mesleğini yapan bir insan tabip da olsa hakim de olsa savcı da olsa hiçbir halde hürmet görmüyor. Ülkedeki beşerler bu yüzden bu ülkeden kaçmak istiyor. Beşerler bu türlü bir kaçış sürecine girdiği için niyetleri, fikirleri, aidiyetleri değişiyor. Aidiyetleri değiştiğinde ülkeyi benimseyemiyorlar, mesleklerini bu sefer hiç benimseyemiyorlar.

“FİKİR ÖZGÜRLÜĞÜMÜZ YOK”

Ardından bir arkadaşımdan bildiri geliyor; ‘Ben Norveç’e gittim, cam silicisi olarak çalışıyorum. 5 günde iPhone 13 aldım’ diyor. Onu orada gördükten sonra insanın kaçası geliyor. Gençlerimiz bu ülkeden neden kaçmak istiyor çok daha derin bir mevzu. Fikir özgürlüğümüz yok, istediğimiz hiçbir şeyi söyleyemiyoruz. Hiçbir biçimde fikirlerimizi beyan edemiyoruz. Gençlik siyasetleri yürütülürken, gençler işin neresinde? Gençler için herkes bir şey yapmak istiyor bilhassa seçim devirlerinde. Seçim periyotlarında herkes diyor, ‘Gençler canımızsınız, ciğerimizsiniz’. Fakat gençlik siyasetleri yürütenler ortasında gençler yok. Burada gençler olmadığı sürece nasıl ilerleyecek bu siyaset?

“ÜLKEYİ KURTARMAK BİZİM GÖREVİMİZ”

Bu ülkeyi evet bu duruma bizler getirmedik fakat bu durumdan kurtarmak bizim muhakkak misyonumuz. Ben kendimi 5 yıl sonra yurt dışında görmek istemiyorum. Ben kendimi 5 yıl sonra hala bu ülke için siyasetler üreten, gençlik siyaseti üreten ve bu ülkeyi bu durumdan çıkarmak isteyen birisi olarak görüyorum.

Herkes bir Atatürk bekliyorsa, o Atatürk kim olacak? Bizim bu türlü bir meselemiz da var. Evet, gereken saygıyı hiçbir halde görmüyoruz. Gençler olarak, mesleksel olarak, öğrenci olarak, okurken çalışan birisi olarak, ne olursak olalım saygıyı hiçbir formda görmüyoruz. Buna artık maalesef alıştık. Alışmamız gerekiyor muydu? Hayır. Mutlaka bu türlü bir şey olmaması gerekiyordu lakin alıştık”

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.