Hüseyin Baş’ın beğeni yağan videosu: Süper kahramanımız Atatürk’tür

Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkanı Hüseyin Baş, İzmir’de düzenlenen “Mevzu Ekonomi: Çözüm Milli Ekonomi Modeli” programında yer aldı.

Baş, konuşmasında asgari ücret ve Türkiye’nin içinde bulunduğu ekonomik durumu ele aldı.

Konuşmasına asgari ücretin 15 bin lira olması gerektiğini ve bunun 10 bin lirasının devlet tarafından ödenmesini öneren Hüseyin Baş şunları söyledi:

Siz eğer asgari ücretin artışındaki farkı işveren yüklerseniz, işveren ürettiği ürüne zam yapar ve dolayısıyla fiyatlar artar ve enflasyon oluşmuş olur. Peki bunu devlet verirse ne olur?

Üretici için hiçbir şey değişmez, bilakis üretici sattığı malı daha geniş bir pazara satar ve dolayısıyla enflasyondan ziyade piyasa canlılığı olur. Bu hükümet asgari ücreti bizim söylediğimiz teknikle artırsaydı yüzde 1 enflasyon üretmeyecekti bu piyasa

Mustafa Kemal Atatürk’ün, cumhuriyeti ilan etmeden İzmir’de İktisat kongresi düzenlediğini aktaran Baş, iktidarın tarım politikalarını eleştirerek“Biz bu ülkede buğday yetişmiyor da bu yüzden mi buğday ithal ediyoruz? Resmen 20 yıldan bu yana kendi çiftçisini yokluğa mahkum etmiş bir hükümet var” dedi.

Hiç kimseye sırtlarını dayayıp iktidara yürümeye çalışmadıklarını ve her şeyi Türk milletinden beklediklerini ifade eden Hüseyin Baş sözlerine şöyle devam etti:

“SEKA’yı kapatan bunlar, Türk Telekom’u özelleştiren bunlar, Petkim’i özelleştiren bunlar, şeker fabrikalarını özelleştiren bunlar, Sümer Holding’i, ETİ Holding’i özelleştiren bunlar, Hidroelektrik santrallerini, elektrik dağıtım şirketlerini özelleştirenler bunlar.

Sen nasıl bir millisin, ulusal çıkarları düşünen bir iktidarsın ki bütün bunları özelleştirdikten, başkalarına peşkeş çektikten sonra bir beka mücadelesi verdiğini iddia ediyorsun. Bunun hiçbir yerinde milli bir duruş yoktur. Bunun Türk milletinin çıkarlarını düşünmekle zerre kadar alakası yoktur”

Milli duygularla birlikte dini değerlerin de istismar edildiğini öne süren BTP lideri hükümetin, Irak’ta Suriye’de Libya’da ve Mısır’daki insanların kanını ellerine aldıklarını iddia etti.

Baş, açıklamasına şu ifadelerle devam etti:

“Kahraman ABD askerlerinin sağ salim evlerine dönmeleri için dua ediyorum’ diyenler bu iktidar sahipleri. ‘Irak’a ilk bomba düştüğünde milyar dolarlar hesabımıza aktarılacak’ diyenler bu iktidarın parçalarıydı, bugün de muhalefet yapıyorlar.

Bunlar Müslüman! Zinayı suç olmaktan çıkardılar ama çok Müslümanlar! Faiz haram diye diye herkesi faiz batağına sapladılar. Bütün bunların sonunda Yahudi’den cesaret madalyası aldılar ama bu milletin ahı da iki cihanda bunların yakasındadır”

Hüseyin Baş daha sonra iktidarın geçmiş yıllardaki adımlarından örneklerini vermeye devam etti.

Yabancıların kendi ürettiği hayali süper kahramanlarla dünyaya tarih pazarladıklarını, Türkiye’nin gerçek süper kahramanlarıyla barışıp bir ülke olmayı beceremediğini ifade eden Baş, “Siz süper kahraman arıyorsunuz. Süper kahraman uçan, kaçan değildir. Süper kahraman kimdir biliyor musunuz, devletin dini adalettir diyen Hz. Ali gibi aynı mantalite ile Cumhuriyeti ilan edip devleti laik yapan adamdır süper kahraman” diye konuştu.

BTP Lideri konuşmasını şu sözlerle sonlandırdı:

“Şimdi ben bunu söylediğimde beni başka yerlere koyuyorlar. Yahu kardeşim, ben haccıma da gittim, umreme de… Namazımda, niyazımdayım ama ben size, ‘Bu ülkenin tek çıkar yolu laikliktir’ diyorum.

Süper kahraman, kız çocuklarının diri diri toprağa gömüldüğü bir ortamda çıkan Hz. Peygamberin, ‘Siz ne yapıyorsunuz, bunlar sizin evlatlarınız, bunlarla nesil oluşturacaksınız’ dediği gibi kadınlara Avrupa’da ilk defa seçme ve seçilme hakkı veren adamdır. Atatürk, Türk kadınlarına seçme ve seçilme hakkını veren insandır. Süper kahraman arıyorsanız budur

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.