İstek Çalımbay: Yediğimiz goller canımızı bu sene çok sıktı

Demir Küme Sivasspor Teknik Yöneticisi İstek Çalımbay, Spor Toto Muhteşem Lig’in 7. haftasında deplasmanda MKE Ankaragücü karşısında mağlup olmalarında erken yedikleri golün tesirinin büyük olduğunu söyledi.

Rıza Çalımbay, 2-1 kaybettikleri müsabakadan sonra düzenlenen basın toplantısında, maça çok erken gol yiyerek başlamanın dezavantajını yaşadıklarını belirtti.

Bu golün MKE Ankaragücü’ne büyük bir moral verdiğini lisana getiren Çalımbay, “Beklemediğimiz bir gol yedik. Birinci yarıda istediğimiz şeyleri yapamadık. İkinci yarıda oyuncu ve taktik değişiklikleriyle güzel oynamaya başladık. Durumları değerlendiremedik. Üzülüyoruz, buradan puan yahut puanlar almaya gelmiştik. Yediğimiz goller canımızı bu sene çok sıktı. 2 haftalık orta var. Bu müddette eksikliklerimizi tamamlayacağız. Bugün birtakım arkadaşlarımızın da tam hazır olmadığını gördük. Hem Avrupa hem de ligde oynamak kolay değil Anadolu ekibi için. Biz buraya, Sivas’tan değil Romanya’dan geldik. Oyuncu arkadaşlarımız da yorgundu. Üst üste maç oynuyoruz. Orta bizim için talih olacak.” tabirlerini kullandı.

Avrupa kupalarına bir teknik adam olarak her vakit kıymet verdiğini vurgulayan Çalımbay, Türkiye Futbol Federasyonunun kulüplere bu hususta yardımcı olması gerektiğini anlatarak, şunları kaydetti:

“Biz Slavia Prag’la perşembe gecesi 10’da maç oynadık. Maç bittikten sonra öbür güne geçiyorsunuz. Oyuncuların uyuması saat 2-3’ü buluyor. Bir gün dinlenip bizi pazar günü maç oynattılar hem de saat 5’te, isyan ettim. Öbür kadrolar pazartesi oynuyor. Avrupa’ya zorlukla gidiyoruz. Avrupa ve ligi tıpkı anda götürecekseniz sağlam, alternatifli takımınız olmalı. Geçen sene İsrail deplasmanına 2 yedekle, bu sene Romanya’ya 4 yedekle gittik. Bu kahırlarla baş etmek kolay değil. 7-8’e yakın oyuncum sakat, 2’si Slavia Prag maçında sakatlandı. Federasyondan yalnızca maç saatlerimizi ayarlamasını istiyoruz, o vakit sorun olmaz. Mazeret gösteriyormuş üzere diyenler oluyor fakat ben hiçbir yerden korkmam. Avrupa kupalarını da ligden daha değerli görürüm, ulusal maç üzeredir. Biz Anadolu grubu olarak büyük bütçesi olmayan bir kadroyuz. 1 aydır idman yapamıyoruz. Vakit yok. Oyuncularıma defans kusurlarını çalıştıracak vakit bulamıyorum. Her dönem başı bu grup ya 7. ya da 8. haftalardan sonra çıkışa geçiyor. Benim kadrom yumuşak bir grup olmaz. Benim grubum agresif, temaslı bir kadro olur. Istıraplar olacak, bir karar vereceğiz. İleri gitmekten vazgeçmem muhakkak. Avrupa’dan o kümeden da çıkacağız, ligde düzgün yere geliriz. Değerli olan bizim için sakatların uygunlaşması. Lige de yeni bir başlangıç yapmış oluruz.”

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.