Kenan Sofuoğlu’nun Meclis karnesi: ‘4 yılda 2 defa kürsüye çıktı, hiçbir kanun teklifi vermedi’

AKP’den Sakarya Milletvekili olarak 2018’de Meclis’e giren Kenan Sofuoğlu’nun, hiçbir kanun teklifi araştırması ya da soru önergesi hazırlamadığı ortaya çıktı.

Dünya motosiklet şampiyonu, AKP Sakarya Milletvekili Sofuoğlu, Meclis’te birinci günlerinde ‘sporun problemleri için çaba edeceğini’ söyledi fakat hiçbir teklif, soru önergesi ve Meclis çalışmasına imza atmadı.

4 yıl içinde kürsüye de yalnızca iki sefer çıktı. Birinde ant içti başkasında Spor Bakanlığı bütçesi üzerinde konuştu.

ARABA İÇİN ‘ALIN TABİRLE ALDIM’ DEMİŞTİ

Sözcü’den Veli Toprak’ın haberine göre, 34 yaşında Milletvekili seçilen Sofuoğlu, Meclis’e 25 milyon lira pahasındaki spor otomobiliyle gitti. Bindiği otomobil için “Alın teriyle aldım, 15 kez ameliyat oldum” dedi.

Üyesi olduğu TBMM Ulusal Eğitim, Spor Kurulu’nun birinci toplantısında, “Sporcunun yaşadığı meşakkatleri yaşamış biri olarak bu dertleri lisana getirmek ve buradan hoş kanunlar çıkmasına vesile olmak için çalışıp, elimden geleni yapacağım” dedi. Lakin hiçbir çalışma yapmadı.

İngilizce olarak bastırdığı kartvizitte kendini ‘Senatör’ olarak tanıtan Sofuoğlu, Meclis’teki makam odasında masanın üzerine ayaklarına uzatıp danışman ve çalışma arkadaşlarını “Emireri” ilan eden bir fotoğraf da paylaştı. Daha sonra “Hata ettim” diyerek toplumsal medyadaki fotoğrafı sildi.

33 MİLLETVEKİLİ 1 YILDA NEREDEYSE HİÇ ÇALIŞMADI

Maaş ve yollukları 60 bin TL’yi aşan milletvekillerinin Meclis performansı da her geçen gün düşüyor.

581 milletvekilinin 286’sı AKP’ye ilişkin. CHP’nin sandalye sayısı 134, HDP’nin 56, MHP’nin 47, YETERLİ Parti’nin 37, TİP’in 4, DP’nin ve Memleket Partisi’nin iki ve BBP’nin, DEVA’nın, DBP’nin, SP’nin, Yenilik Partisi’nin, Zafer Partisi’nin bir. 7 de bağımsız vekil var. Bu milletvekillerinden 33’ü bir yasama yılı boyunca neredeyse hiç çalışmadı.

Faaliyeti olmayan vekillerin isimlerinden kimileri ise şöyle:

“AKP’den Tuğrul Türkeş, Fatih Şahin, Fetani Battal, Feyzi Berdibek, Sena Parıltı Çelik, Ebubekir Bal, Mehmet Özhaseki, Cemil Yaman, Kenan Sofuoğlu, Eşref Fakıbaba, Mehmet Altay. CHP’den Deniz Baykal…”

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.