Kissinger: Ukrayna toprak verip teslim olmalı

Dünyanın çabucak her ülkesinden başkanın ve diplomatin iştirak gösterdiği ve her yıl Dünya Ekonomik Formu’nun yapıldığı Davos doruğunda konuşan Ukrayna önderi Vladimir Zelenksiy, Ukrayna’nın silah gereksinimi olduğunu bildirmiş ve dayanak davetinde bulunmuştu.

Davos’un bugünkü konuşmalarından birisi ise dış siyasetle uzaktan yakından ilgilenen herkesin fikirlerine kulak kesildiği bir isimdi.

O isim Amerika’nın Soğuk Savaş siyasetini tasarlayan ve yürüten efsanevi Dışişleri Bakanı Henry Kissinger‘dı.

Kissinger’in Ukrayna’ya yaptığı davet ise dinleyenlerin şaşkınlık yaşamasına neden oldu. Kissinger Ukrayna için tek çıkış yolunun Rusya’nın tüm koşullarını kabul etmek olduğunu söyledi.

UKRAYNA’YA “TESLİM OL” DAVETİ

Rusya’yı en uygun tanıyan ve Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği’nin çökmesinin bir numaralı mimarı olan Henry Kissinger, Ukrayna’nın Rusya karşısında teslim olması gerektiğini ve Rus tarafının tüm kaidelerini kabul etmesinin barış yapmasının zorunlu olduğunu belirtti.

“SAVAŞ UZAMASI FELAKET OLUR”

Rusya ile Ukrayna ortasındaki savaşın uzamasının ve Batı’nın bu savaşa daha çok müdahil olmasının Avrupa’nın istikrarını felakete sürükleyeceğini söyleyen Kissinger, Ukrayna’nın durumu kabul etmesi gerektiğini söyledi.

Ukrayna’ya Rusya’ya toprak vererek teslim olma daveti yapan Kissinger, “Rusya Avrupa’nın çok kıymetli bir kesimi ve güvenliği için çok değerli. Rusları izole etmek felakete sebep olur” dedi.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.