KPSS’deki şaibelere bir cürüm duyurusu da Eğitim-İş’ten geldi: ‘Bu hadise, eğitimin Susurluk’udur’

Sendika, misyondan alınan ÖSYM Lideri Halis Aygün başta olmak üzere sorumlular hakkında “görevi berbata kullanma” hatasından Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na cürüm duyurusu yaptı.

Dilekçede, “İncelemenin sadece 2022 yılıyla hudutlu tutulmayıp, daha evvelki yıllar bakımından da kıymetlendirilmesi elzemdir” denildi. Cürüm duyurusuna ait konuşan Eğitim-İş Genel Lideri Kadem Özbay, “Şaibeler ve çelişkilerle başlayan süreç, tekrar o denli devam ediyor” dedi.

‘BU NE YAMAN ÇELİŞKİ’

Yeni ÖSYM Lideri Bayram Ali Ersoy’a işaret eden Özbay, “Bir tarikat KPSS sorularını çaldı diye ÖSYM liderini vazifeden alıp yerine toplumsal medya hesabında tarikat pirlerini öve öve bitiremeyen bir şahsı atıyorsunuz. Bu ne yaman bir çelişki” reaksiyonunu gösterdi.

Özbay, “Son KPSS’deki skandallar, yakın geçmişteki hataların beklenen parmak izleri. Münasebetiyle soruşturma yalnızca bugünü değil, geçmişi de kapsayacak formda ilerlemeli” sözlerini kullandı.

Özbay, şöyle devam etti: “Nasıl oluyor da birebir yayınevinin Bursa şubesi, tanıtım afişinde İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun fotoğrafını kullanıyor? Bu işin siyasi ayağı kim? Bu kadar tantana hırsızlığı önlemek için değil koltukları tekrar paylaştırmak için mi kopuyor? Bu sorular nasıl sızdırıldı? Bu hadise, eğitimin Susurluk’udur. Bu güçler aydınlatılmazsa hukuk devletinin üzerine bir bardak ayran içersiniz. Bu hırsızlık aydınlatılmadan hiçbir imtihan yapılmamasını istiyoruz.”

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.