Otelinin Yarısını Verdi Nikah Masasına Oturdu! 42 Yaş Küçük Sevgilisine Dudak Uçuklatan Düğün Armağanı

77 yaşındaki Arkas Holding İdare Şurası Lideri Lucien Arkas, evvelki gün kendisinden 43 yaş küçük sevgilisi Merve Sakallı ile İzmir’de nikah masasına oturdu. Çiftin düğünü İzmir’in Torbalı ilçesinde bulunan Arkas Bağları’nda gerçekleşti.

DÖRDÜNCÜ EŞİ KENDİSİNDEN 42 YAŞ KÜÇÜK

İzmirli ünlü iş insanı ve Arkas Holding İdare Heyeti Lideri Lucien Arkas 4’üncü kere evlendi. Arkas’ın 4. eşiyle ortasındaki yaş farkı dikkat çekti. 1945 doğumlu Arkas kendisinden 42 yaş küçük olan Merve Sakallı ile İzmir’in Torbalı ilçesinde yer alan Arkas Bağları’nda evlendi. Daha evvel 3 kere evlenen ünlü iş beşerinin düğününe başta aile üyeleri olmak üzere iş dünyasının ve cemiyetin kıymetli simaları katıldı.

Çiftin düğünleri 25 Haziran günü, İzmir’in Torbalı ilçesinde bulunan Arkas Bağları’nda gerçekleşti. Lucien Arkas’ın nikah şahitliğini Fransa Büyükelçisi Herve Magro, müstakbel eşinin şahitliğini de Fransa Fahri Konsolosu Zeliha Toprak gerçekleştirdi.

EVLİLİK KONTRATI YAPTILAR

Takvim Saklambaç’ta yer alan habere nazaran; Lucien Arkas’ın dördüncü evliliğini yaptığı Merve Sakallı’ya düğün öncesi evlilik mukavelesi imzalattığı sav edildi. Bu kararı aile fertlerinin isteğiyle alan ünlü iş insanı, Merve Sakallı’ya da Alaçatı’da ortak olarak açtıkları lüks butik otelin yarı payını verdi. Bir başka teze nazaran de Merve Hanım, şirketin idare heyetine da girdi fakat işleyiş konusunda rastgele bir kelam hakkı bulunmayacak. Tezlere nazaran genç gelin Merve Sakallı, Lucien Arkas’dan bir bebek sahibi olmak istiyor ve u nedenle nikah masasına oturdular.

LUCİEN ARKAS KİMDİR?

Fransız asıllı Türk vatandaşı Lucien Arkas, 1945’te İzmir’de doğdu. İzmir Saint Joseph Lisesi’nden mezun oldu. Fransızca, İngilizce, İtalyanca ve Yunanca bilen Arkas, 2000 yılından bu yana Arkas Holding İdare Şurası Lideri. Lucien Arkas’ın birinci evliliğinden Diane, Claire ve Bernard isminde üç çocuğu var. İkinci evliliğini sekreteri Esra Arkas, üçüncü evliliğini Gülbeniz Hanım ile yaptı. Bu evlilikten de bir çocukları oldu.

ARKAS AİLESİ’NİN HİKAYESİ

Fransa’nın Korfu Adası’nda yaşayan Arkas Ailesi 1840 yılında İzmir’e gelerek bu kente yerleşti. Lucien Arkas’ın dedesi Gabriel Jean Arcas 1902 yılında iki Fransız ortağı ile bir ithalat şirketi kurdu. Şirket 2. ve 3. nesilleri ile birlikte Türkiye’nin en büyük ve saygın şirketleri ortasında yer alıyor.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.