Özgür Özel: Genel Başkan’ımızın Taziye Ziyaretlerinde KKTC’li Ailelere Verdiği Söz; Partimizin, Millet İttifakı’nın ve Türkiye Cumhuriyeti’nin Namus…

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, TBMM Genel Kurulu’nda, Kahramanmaraş merkezli depremler sırasında Adıyaman’da yıkılan ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nden (KKTC) 35 öğrenci, öğretmen ve veliye mezar olan İsias Otel’e ilişkin, “CHP olarak süreci yakından takip edeceğiz. Genel Başkan’ımızın taziye ziyaretlerinde ailelere verdiği söz; partimizin, Millet İttifakı’nın ve Türkiye Cumhuriyeti’nin namus sözüdür” dedi.

Kahramanmaraş merkezli depremler sırasında Adıyaman’daki İsias Otel de yıkılmış ve KKTC’li 35 öğrenci, öğretmen ve veli hayatını kaybetmişti. Olayla ilgili hukuki ve adli süreci izlemek amacıyla KKTC Cumhuriyet Meclisi’nde oluşturulan komitenin başkanı Oğuzhan Hasipoğlu ve beraberindeki heyet, bugün TBMM’de Genel Kurulu çalışmalarını izledi. CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, bu sırada söz alarak şunları söyledi:

“KKTC’nin sayın heyetini, başkanının şahsında saygıyla selamlıyoruz. CHP Grubu olarak, 6 Şubat tarihinde yaşanan depremde tüm kaybettiklerimiz yüreğimizi yakmıştır. KKTC’den, Adıyaman’da olan ve İsias Otel’de hayatını kaybeden kardeşlerimizin, ailelerinin, KKTC’nin acısını bir kez daha paylaştığımızı; kendilerinin rahatsız olduğu, kurtarma çalışmalarının başladığı yönündeki yanlış bilgilendirme, kurtarma çalışmalarının geç başlaması ve sonrasında ulaşılan son derece sıkıntı verici sonuç hepimizi çok rahatsız etmiştir. CHP olarak süreci yakından takip edeceğiz. Genel Başkan’ımızın taziye ziyaretlerinde ailelere verdiği söz; partimizin, Millet İttifakı’nın ve Türkiye Cumhuriyeti’nin namus sözüdür.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir