Soros, hanedanlığını oğluna devretti! Alex ilk röportajını verdi: Ben daha politik biriyim

Dünyanın en zengin insanlarından George Soros, 25 milyar dolarlık imparatorluğunun başına, 37 yaşındaki oğlu Alexander Soros’u geçirdi.

George Soros’a yakın kişiler, yıllarca, Alexander’ın büyük üvey kardeşi, finans kökenli bir avukat olan 52 yaşındaki Jonathan Soros’un asıl halef olduğunu söyledi. Ancak Jonathan, ilerleyen senelerde babasıyla fikir ayrılıkları yaşadı.

Alexander ise, George Soros’un Dünya’ya yayılmış kuruluşlarını tek tek ziyaret ederek babasının güvenini kazandı ve hanedanlığın başına geçti.

“BABAMLA AYNI DÜŞÜNÜYORUM AMA BEN DAHA POLİTİK BİRİYİM”

Kendisine “Alex” diye hitap edilmesini isteyen Soros, ilk röportajını da The Wall Street Journal gazetesine verdi.

Babasının ortaya koyduğu hedefleri/idealleri aynen benimsediğini kaydeden Alex Soros, “Babamla aynı düşünüyoruz ve ben daha politik biriyim” dedi.

Babası George’den daha farklı amaçları olduğunu da söyleyen Alex, bunların; oy verme, kürtaj hakları ve cinsiyet eşitliği gibi konular olduğunu kaydetti.

ALEX SOROS, TRUMP’A KARŞI

İç politikaya babasından daha fazla odaklandığını ifade eden Alex Soros, eski ABD Başkanı Donald Trump’ın 2024’teki seçimleri kazanmasından da endişe duyuyor.

“Bizim tarafımız (Demokrat Parti) daha vatansever ve kapsayıcı olma konusunda kendisini geliştirmeli” diyen Alex, bir yurttaşın Trump’a oy vermesinin onu ırkçı yapmayacağını belirtti.

KAYNAK: HABER7

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*