Tarkan’ın İzmir sonrası bağış yapacağı kurumlar muhakkak oldu

İzmir’in 9 Eylül’de düşman işgalinden kurtuluşunun 100. yılı kutlama programı kapsamında Tarkan, Gündoğdu Meydanı’nda konser verdi. Tarkan, binlerce kişinin katıldığı konserden aldığı fiyatı bağışlayacağını tabir etmişti. 

‘YÜCE İSTEKLİ BİR İNSAN’

Halk TV’de ‘Yeni Bir Sabah’ programını sunan İsmail Küçükkaya, Tarkan’ın aldığı fiyatı üç farklı kuruma bağışlayacağını söz etti. Küçükkaya, ”Tarkan, İzmir Büyükşehir Belediyesi ile konser için bayağı âlâ bir para ölçüye anlaşmış. Sayısı da biliyorum ancak açıklamayacağım. Tarkan yaptığı yardımları açıklamayı sevmeyen çok şanlı istekli bir insan. Bir elin verdiğini öbür el görmesin diyenlerdendir. Konser için anlaştığı parayı Eğitim Gönüllüleri Vakfı’na, Mor Çatı Bayan Sığınağı Vakfı ve yetim çocuklarımıza bakan Darüşşafaka’ya bağışlayacak. Tarkan lütfen kusura bakmasın” dedi.

‘DARÜŞŞAFA’YA BAĞIŞTA BULUNDU’

Öte yandan Darüşşafaka Cemiyeti toplumsal medya hesabından Tarkan’ın bağış yaptığını duyurdu.

Açıklamasında, ”Türkiye’nin Megastarı Tarkan; 9 Eylül’de İzmir’in düşman işgalinden kurtuluşunun 100. yılı vesilesiyle verdiği konserin akabinde, 159 yıldır nitelikli eğitimle hayatları değiştiren Darüşşafaka’ya bağışta bulundu” denildi.

 

 

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.