TFF Lideri Mehmet Büyükekşi açıkladı! Cüneyt Çakır hakemliği bırakıyor!

Türk hakemliğinin en büyük mesleğine sahip ismi olan Cüneyt Çakır, MHK’ya misyonunu bırakıp eğitmen olmak istediğini iletti. Eski hakemlerden Deniz Çoban ve Deniz Ateş Bitnel’in de Twitter hesaplarından yaptığı paylaşımlarda Çakır’ın düdüğünü astığı belirtildi.

UEFA son olarak Cüneyt Çakır’a 2 Ağustos’ta Şampiyonlar Ligi 3. Eleme Turu’nda oynanan Ludogorets-Dinamo Zagreb maçında vazife vermişti. MHK ise Muhteşem Lig’in birinci hafta maçlarında Cüneyt Çakır’a misyon vermedi.

Ayrıca Türkiye Futbol Federasyonu Lideri Mehmet Büyükekşi, beIN Sports’ta katıldığı programda Çakır’ın alt kademedeki hakemlere eğitip vermek isteğini paylaştı.

TFF Lideri Büyükekşi’nin kelamları şöyle;

“Geçen hafta Bolu’da bir kamp, seminer gerçekleştirdik. Seminerde MHK’ye Cüneyt Çakır hocamız başvurmuş, yurt dışından birçok teklif aldığını söyledi. Birçok teklif aldığını fakat hakemlik mesleğini Türkiye’de sonlandırmak istediğini söyledi. Cüneyt Çakır hakemliği bırakmak istediğini TFF’ye bildirdi. Sonraki periyotta de alt kademedeki hakemlere eğitip vermek, yeni Cüneyt Çakırlar yetiştirmek istiyorum. Bu topluluğa katkı sağlayacağım dedi. Türk futbol ailesine borcunu bu türlü ödemek istediğini söyledi.”

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.