Yahudi yerleşimciler Filistinli genci kalbinden bıçaklayıp öldürdü

Bakanlıktan yapılan açıklamada, Selfit vilayetinin İskaka bölgesinde bir Yahudi yerleşimci tarafından kalbinden bıçaklanan Ali Hasan Harb isimli gencin ömrünü yitirdiği belirtildi.

Ayrım Duvarı (Utanç Duvarı) ve Yahudi Yerleşim Üniteleriyle Gayret Kurulu Lideri Mueyyed Şaban ise AA muhabirine yaptığı açıklamada, olayın, yerleşimcilerin el koymaya çalıştığı Filistinlilere ilişkin özel yerde meydana geldiğini söyledi.

Şaban, Tefuh isimli Yahudi yerleşim yerinden kimi yerleşimcilerin Filistinlilere ilişkin bir toprakta bir karakol kurmaya çalıştığını, Filistinli bir küme gencin de kendi topraklarını onlara kaptırmama çabası verdiğini söz etti.

Konsey Lideri Şaban, Filistinli kümenin, yerleşimcilerin kurduğu bir çardağı yıkması üzerine İsrail askerlerinin saldırdığını, yerleşimcilerin ise kümeden uzakta ve yalnız olan genç Harb’e saldırıp direkt kalbinden bıçakladığını belirtti.

Yaşananları Naftali Bennett hükümeti tarafından desteklenen çok sağcı ırkçı siyasetin bir devamı olarak pahalandıran Şaban, Yahudi yerleşimcilerin akınlarının artık ferdî değil, ordu tarafından organize edildiğini ve korunduğunu vurguladı.

KAYNAK: AA

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.