CHP’de İstanbul adayları bugün belirlenecek

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, bugün partisinin genel merkezinde merkez yönetim kurulu ve parti meclisi üyeleriyle bir araya gelecek.

“İLÇELER ÜZERİNDEN DEM PARTİ İLE GÖRÜŞME YOK”

İstanbul’un ilçelerine ağırlık verilmesi beklenirken parti kurmayları tüm ilçelerin bugün “açıklanmayabileceğini” söylüyor. Partinin belediye meclislerinde de yine kendi adaylarını çıkaracağını aktaran kurmaylar, “İstanbul’da ilçeler üzerinden DEM Parti ile bir görüşme yok” diyor.

Partinin merakla beklenen Çankaya adayının da haftaya kalabileceği aktarılıyor. Çankaya’da CHP Genel Başkan Yardımcısı Gül Çiftçi ile CHP Parti Meclisi Üyesi Hüseyin Can Güner’in adı geçiyor.

12 ŞUBAT’TA ANKARA’DA ETKİNLİK YAPILABİLİR

Partinin kampanyası, sloganı ve müziği ise şubat ortasında açıklanacak. Kampanya başlangıcının 20 Şubat’tan önce olmasının düşünüldüğü belirtildi. 12 Şubat’ta Ankara’da kampanyayı duyuran bir etkinliğin yapılabileceği kaydediliyor.

Partinin belediye meclisi üyelikleri için yaptığı önseçimler de başladı. Parti gelecek hafta sonu da Türkiye’nin farklı yerlerinde belediye meclisleri için önseçimlerini sürdürecek. Anayasa mitingi tarihi belirlenecek. CHP MYK, bugün Can Atalay için yapılması anayasa mitingi konusunu da ele alacak.

KAYNAK: CUMHURİYET GAZETESİ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx