Dev Kripto Para Platformundan Bu Altcoin Yatırımcılarına Müjde!

Kripto platformu Ledn kripto tasarruf ürünlerini Ethereum’u da dahil etti. Bu doğrultuda Ledn, manuel staking karmaşıklığı olmadan %2’ye varan APY sunan yeni ETH Büyüme Hesapları başlattı. Ledn, lider altcoin Ethereum öncesinde Bitcoin, USDC ve USDT tasarruf ürünleri sunuyordu.

Ledn, lider altcoin için Büyüme Hesabı başlatıyor

Kripto kredi platformu Ledn, 12 Ekim’den itibaren Bitcoin, USDC ve USDT tasarruf ürünlerine ek olarak, kullanıcıların Ethereum mevduatlarından %2’ye kadar APY kazanmalarını sağlayan Büyüme Hesabı teklifini genişletiyor. Yapılan açıklamaya göre Ledn, manuel ETH staking karmaşık sürecinin aksine, hemen faiz kazanmaya başlamak için ETH’yi Büyüme Hesaplarına aktaracak. Böylece, daha kullanıcı dostu bir deneyim sağlayacak.

Manuel solo ETH staking, genellikle en yüksek ödülleri veriyor. Ancak bir Ethereum node’u çalıştırmayı ve ağ konsensüsüne doğrudan katılmak üzere bir doğrulayıcıyı etkinleştirmek için 32 ETH yatırmayı içeriyor. Bununla birlikte, Lido Finance, Coinbase ve Rocket Pool gibi platformlarda likit staking seçenekleri de mevcut. Ayrıca, kullanıcıların likit staking türevi bir altcoin tokeni biçiminde çeşitli DeFi uygulamalarında yardımcı programın kilidini açarken ETH staking ödülleri kazanmalarına olanak tanıyor. Bu tür platformlar genellikle stake ödüllerinden bir ücret alır. Bununla birlikte, Coinbase %25’lik bir kesinti yapıyor.

Kripto platformunun Ethereum staking avantajı ne?

Ledn’in getirisi, altcoin ETH için likit staking benzerlerinden daha düşük. Lido Finance, Coinbase ve Rocket Pool şu anda %3,87’ye varan teorik bir APR veriyor. Bununla birlikte Ledn, kullanıcılarının ETH’lerini stake etme ve çözme konusunda gecikmelere maruz kalmadıklarını söylüyor. Bu nedenle her iki şekilde de değiş tokuşlar olduğunu belirtiyor. Ledn kurucu ortağı ve CSO’su Mauricio Di Bartolomeo yaptığı açıklamada, şunları söyledi:

Kullanıcılar sürekli olarak bizden Ethereum’u eklememizi istiyorlardı. Bu nedenle yalnızca en iyi ve en kârlı getiri seçeneklerini sunma misyonumuz doğrultusunda, Ledn’in Büyüme Hesaplarında ETH desteğini sunmaktan heyecan duyuyoruz. Bu getiri seçeneğini kurmak, yerel ETH stake etmekten çok daha kolay. İleriye dönük olarak, ETH desteğini önümüzdeki aylarda Ledn ürün paketinin tamamına yaymak için çalışıyoruz.

ETH staking önümüzdeki yıl arzın %50’sine ulaşacak

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, kripto dünyasında staking’in ayrı bir yeri var. Staking Rewards’a göre, mevcut staking oranı dolaşımdaki tüm ETH’nin yaklaşık %20’sini oluşturuyor. Veri panosuna göre, 20 milyar doların üzerinde değer yalnızca likit staking’de.

Altcoin geliştiricileri, 7 Eylül’de, staked tokenlerin Mayıs 2024’e kadar tüm ETH arzının %50’sinden fazlasına ulaşacağını söyledi. Ayrıca, bunun likiditeyi olumsuz etkileyeceğini kaydetti. Bu nedenle “Çok yüksek düzeyde staked ETH arzının olumsuz dışsallıklarını hafifletmek” için bir plan önerdiler. Bu da muhtemelen staked ETH’deki büyümeyi yavaşlatacak.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx