Elon Mus’ın çocukları ve anneleri…Milyarder iş insanının 11 çocuğu ve anneleriyle tanışın

Nil Göksu Urgancıoğlu

‘’Çocuk sahibi olmak dünyayı kurtarmaktır.’’ Tesla, X ve SpaceX gibi şirketlerin sahibi, teknoloji imparatoru Elon Musk’ın X profilinde sabitlediği paylaşımı böyle.

Musk günlerdir, özellikle dünya liderleri ve yetkililerle yaptığı görüşmelere oğlu X’i götürmesiyle gündemde. Cumhurbaşkanı Erdoğan’la New Yor’ta Türkevi’ndeki görüşmesine de yine oğlunu götürmüştü. Erdoğan’ın Musk’ın oğluna futbol topu hediye ettiği görüntüler gündem olmuştu. Haliyle, Musk’ın çocukları ve anneleri bir kez daha kamuoyunun dikkatini çekti. Biz de meraklıları için derledik.

NEVADE ALEXANDER MUSK

Ocak 2000’de evlenen Musk ve Kanadalı yazar Justine Wilson, 2002’de oğulları Nevada Alexander Musk’ı kucaklarına aldı. Nevada, henüz 10 haftalıkken ani bebek ölümü sendromu nedeniyle öldü.

GRIFFIN VE VIVIAN MUSK

Musk ve Wilson, ilk çocuklarını kaybettikten sonra ailelerini büyütmek için tüp bebek tedavisine yöneldi. Nisan 2004’te ikizleri Griffin ve Vivian Musk’ı doğurdu. Griffin ve Vivian şu anda 18 yaşında. Vivian, Haziran 2022’de adını değiştirip annesinin soyadını alma talebinde bulunarak transseksüel olduğunu açıklamıştı. Başvuruda gerekçeler “cinsiyet kimliği ve artık biyolojik babamla birlikte yaşamamam veya hiçbir şekilde, şekil veya biçimde onunla akraba olmayı istememem” olarak sıralandı.

KAI, SASKON VE DAMIAN MUSK

Musk ve Wilson, Ocak 2006’da üçüz oğulları Kai, Saxon ve Damian’ı karşılamak için yine tüp bebek tedavisini kullandı. Üçlü şu anda 16 yaşında. Musk ve Wilson 2008’de boşandı.

X AE A-XII MISK

“Westworld” yıldızı Talulah Riley ile iki evliliğin ve aktris Amber Heard ile kısa bir ilişkinin ardından Musk, Mayıs 2018’de şarkıcı Grimes ile çıkmaya başladı. Mayıs 2020’de oğulları X AE A-XII’yi kucakladılar. X şu anda 3 yaşında.

X’in adı başlangıçta X Æ A-12 idi, ancak “Æ” ve “12” İngiliz alfabesinin bir parçası olmadığı için Kaliforniya yasalarını ihlal ettiği için, ebeveynleri adını değiştirmek zorunda kaldı. Eylül 2021’de Musk ve Grimes ayrıldı.

EXA DARK SIDERAL MUSK

Grimes, Mart 2022’de kendisi ve SpaceX kurucusunun, sürpriz bir şekilde, Exa Dark Sideræl Musk adı verilen ilk kızını Aralık 2021’de kucakladığını açıkladı. Exa’ya, diğer çocuklarına X adı verilmesinden sonra Y takma adı verildi. Grimes, bomba etkisi yaratan doğum haberinden sonra, Vanity Fair’e verdiği röportajında Musk’tan “erkek arkadaşı” olarak bahsetti, ancak ilişkimiz ‘’açık’’ dedi. Röportajın yayınlanmasından saatler sonra yeniden ayrıldıklarını belirten bir tweet attı.

SHIVON ZILIS VE İKİZLERİ

Business Insider’ın Temmuz 2022’de edindiği mahkeme belgelerine göre Musk, Kasım 2021’de Neuralink operasyon ve özel projeler direktörü Shivon Zilis ile sessizce ikiz bebek sahibi oldu. Twitter CEO’su ve Zilis’in, Mayıs 2022’de Teksas’taki bir yargıcın onayladığı gibi, ikizlerin adlarını “babalarının soyadını taşımak ve göbek adlarının bir parçası olarak annelerinin soyadını da içerecek şekilde” değiştirmek için bir dilekçe sundukları bildirildi. Yeni doğanların isimleri henüz bilinmiyor.

TECHNO MECHANICUS

New York Times’ın 9 Eylül 2023’te Musk’ın yakında yayınlanacak biyografisi “Elon Musk” hakkında yayınladığı kitap incelemesine göre teknoloji devi, Grimes’ten Techno Mechanicus adında üçüncü bir çocuğu gizlice kucakladı. Bebek hakkında çok az şey biliniyor. Eski sevgililer çocuğa “Tau” adını verdi.

patronlardunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx