İsrail Elon Musk’a diz çöktürdü!

İsrail ve Filistin arasındaki çatışmalar hakkında yaptığı bir yorum yüzünden büyük şirketlerin X’e verdiği reklamları geri çekmesine neden olan Elon Musk, sosyal medyada ise destek görmüştü. Ancak Elon Musk’ın İsrail karşısındaki bu dik duruşu, Apple ve IBM gibi devlerin X ile olan işbirliğini noktalandırması sonrasında değişti. Apar topar İsrail’i ziyaret eden Musk, İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu ile de görüştü.

İsrail Elon Musk’a diz çöktürdü!

Netanyahu ile 7 Ekim’de saldırıya uğrayan Kfar Aza beldesini ziyaret eden Elon Musk, İsrail ile önemli bir de anlaşma yaptı. Bu anlaşma kapsamında Starlink uyduları, İsrail hükümetinin bilgisi olmaksızın Gazze şeridine herhangi bir uydu interneti desteği sağlamayacak. Hatta İsrail İletişim Bakanı Shlomo Karhi, bu konu hakkında anlaşma sağlandığını da resmi olarak duyurdu.

Öte yandan İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu da görüşmeye istinaden Elon Musk ile Kfar Aza beldesini gezdiği görseli paylaştı ve bu paylaşımın altına  “Hamas’ın insanlığa karşı işlediği suçları yakından göstermek için Elon Musk’la Kibbutz Kfar’ı gezdik” notunu düştü. Elon Musk’ın İsrail ziyareti ve ardından yapılan anlaşma, sosyal medyada Elon Musk’ın İsrail’e karşı daha fazla dayanamadığı şeklinde yorumlandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx