Kibrit çöpü bulmacası #3: Sadece 3 kibrit çöpünü hareket ettirerek istenen cevabı bulun

Zekâ testleri, okuyucuların bir sorunu çözmesi için geliştirilmiş eleştirel düşünme ve problem çözme becerilerini test etmeye yarayan bulmaca çeşitleridir. Bu tarz zekâ testleri, gizli zekânızı uyandırarak zekâyı arttırma ve konsantrasyonu geliştirme potansiyeline sahiptir.

Zekâ testlerini düzenli olarak çözmek, beyninizi uyararak stresin azalmasına da yardımcı olur. Çoğunlukla zekâ testleri bir bulmacayı çözmeye, bir kodu kırmaya, gizli bir nesneyi bulmaya ya da görüntü üzerindeki hatayı tespit etmenizi ister.

Zekâ testleri çözerken problem çözme yetenekleriniz gelişir ve yaratıcı düşünce becerisi kazanırsınız. İlerleyen yaşlarda hafıza gerilemesi gibi sorunların oluşmasının önüne bu tarz bulmaca içerikleri çözerek geçebilirsiniz.

Zekâ testleri çeşitlerinden biri olan kibrit çöpü bulmacaları da bazen karşımıza bir matematik sorusu bazen de basit bir görseli tamamlamak için çıkabilir. Haber7.com ekibi olarak bu gün size eğlenirken düşüneceğiniz bir kibrit çöpü bulmacası hazırladık.

Kendinizi test etmeye hazır mısınız? Şimdi meydan okumayı deneyin!

SADECE 3 KİBRİT ÇÖPÜNÜ HAREKET ETTİREREK DOĞRU CEVABI BULUNYukarıdaki görselde kibrit çöpleri ile oluşturulmuş bir görüntü gösterilmektedir. Sizden istediğimiz bu kibrit çöplerinden 3 tanesinin yerini değiştirerek toplam 11 kare elde etmeniz. Süre yok, kısıtlama yok. Resme dikkatlice bakın ve mantıklı hareket etmeye çalışın.

Kibrit çöpü bulmacasını hızlı bir şekilde çözmek için uyanık bir zihne ihtiyacınız var. Bunun için konsantrasyonunuzu toplayın ve odaklanın.

Dikkatlice inceleyin, çözüme yaklaşmış olabilirsiniz. Yalnızca 3 kibrit çöpünü hareket ettirmeniz gerekiyor.

Bu orta düzey zorlukta kibrit bulmacası, yüksek zekâya sahip ve ayrıntılara çok dikkat eden kişiler için daha basit gelecektir.

11 TANE KAREYİ ELDE EDİN

Kibrit bulmacasının doğru cevabını bulabildiniz mi? Çözümü merak ediyor musunuz? Aşağıya çözümü içeren görseli bırakacağız ve elde edilen kareleri sizde fark edince aslında ne kadar kolay olduğunu fark edeceksiniz.

Sizi bekletmeyelim o zaman…

İşte kibrit çöpü bulmacasının cevabı;Evet, işte 11 tane kare bu 3 kibrit çöpü bu şekilde hareket ettirilip yerleştirilince oluşuyor. Peki, siz kibrit çöplerini doğru yerlerini bulabildiniz mi? Yorumlarda bizimle paylaşın!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx