Mohamed Salah, Sierra Leone maçında saldırıya uğradı

Mısır’ın Sierra Leone karşısında aldığı galibiyet sırasında Mohamed Salah çok sayıda taraftarın hedefi olunca güvenlik kırmızı alarm vermek zorunda kaldı.

Trabzonspor’un kanat oyuncusu Trezeguet Liberya’da Afrika ekibine iki gol atarken Salah bir asist yaptı ve Mısır 2025 Dünya Kupası elemelerine mükemmel başlangıcını sürdürdü.

Ev sahibi takımın maçı dokuz kişi tamamlaması ve Abdul Jarju Kabia ile Derby County’nin yıldızı Tyrese Fornah’ın oyundan atılmasıyla maç buruk bir şekilde sona erdi.

Fornah ilk yarıda oyundan atılırken, Kabia’ya ikinci yarının uzatma dakikalarında kırmızı kart gördü ve hem tribünlerde hem de sahada hayal kırıklığı yaşandı.

TARAFTARLAR SAHAYA DALDI

Sosyal medyada yer alan görüntülerde, saha işgalcilerinin bariyerlerden atlayarak Salah’a doğru yöneldiği ve Liverpool forvetinin takım arkadaşlarının da Salah’ın etrafında toplandığı dikkat çekiyor.

Tribünden sahaya atlayan birkaç kişinin Salah’a doğru koştuğu ve holiganların Salah’ı hedef aldı. Salah’ın takım arkadaşı Mohamed Abdelmonem’in takım arkadaşını koruduğu görülürken, görevliler müdahale etmekte zorlandı.

SALAH KORUMALARLA SAHADAN AYRILDI

Bir başka video ise, Salah’ın bir dizi askeri muhafız tarafından sahadan çıkarıldığı ve halktan bir kişinin forvetle fotoğraf çektirmek için yoğun çaba sarf ettiği görüldü.

Salah’ın bu olayda neden özel olarak hedef alındığı belirsiz olsa da, özellikle Mısır’da olmak üzere Afrika nüfusunun birçok üyesi için bir simge olarak görülüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx