Ne Kadar Sağlıklısınız? Evde Test Edin! Tek İhtiyacınız Buz Dolu Bir Kova

Kalp, vücudumuzdaki en hayati organlardan biridir ve her yıl birçok insan kalp rahatsızlıkları nedeniyle yaşamını yitirir. Bu ölümleri önlemek için kalp rahatsızlıklarını erken teşhis etmek ve uygun tedavi yöntemlerini uygulamak son derece önemlidir.

Kalp sağlığınızı kontrol etmek için evde basit bir test yapabilirsiniz. Soğuk suyla temas etme, bazı hastalıkların belirtilerini anlayabilmenize yardımcı olabilir.

KALP SAĞLIĞI İÇİN

Aslında kalbin çalışması birçok faktöre bağlıdır: fiziksel aktivite, genetik faktörler, vücut ağırlığı, kullanılan ilaçlar ve stres gibi etkenler kalp sağlığını etkileyebilir. Kardiyoloğunuzun tavsiyeleri ve profesyonel testler elbette çok önemlidir, ancak kendi kalp sağlığınızı anlamaya yönelik basit testler de evde uygulanabilir.

Kalp ve dolaşım sisteminizin durumunu kendi başınıza anlamaya çalışmak için uygulayabileceğiniz basit bir test bulunmaktadır.

BUZLU SU İLE SAĞLIĞINIZI ÖĞRENİN

Küçük bir kabı buzlu ve çok soğuk suyla doldurun. Avuç içlerinizi 30 saniye boyunca daldırın. Sonuçları değerlendirin:

Parmak uçlarınız çok solgun veya mavimsi olursa, büyük olasılıkla kan dolaşımıyla ilgili sorunlarınız vardır. Eğer kızarırlarsa, şu anda her şey yolunda demektir!

DOLAŞIM BOZUKLUĞU BELİRTİLERİ NELERDİR?

Soluk cilt bölgeleri
Gecikmiş yara iyileşmesi
Uyuşma
Soğuk uzuvlar
Ağrı
Nabız alamama
Koşarken sınırlı dayanıklılık

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx