Robocop: Rogue City Çıkış Tarihi Ertelendi

Birinci şahıs nişancı oyunu Robocop: Rogue City başlangıçta hedeflediğini Eylül 2023 çıkış tarihini başaramayacak gibi gözüküyor. Oyunun yayıncısı Nacon’dan yapılan açıklamaya göre Robocop: Rogue City çıkış tarihi şimdi 9 Kasım 2023 olarak belirlendi.

Başka bir cyborg filmi tabanlı oyun olan Terminator: Resistance’ın yapımcıları olan Robocop: Rogue City’nin geliştiricisi Teyon, Temmuz ayı başlarında oyun için kapalı bir beta testi gerçekleştirdi. Bu kapalı beta testinin sonuçları, geliştiricinin ve yayıncının oyunun çıkışını birkaç ay geciktirmesine neden olmuş olabilir.

Öte yandan, yeni çıkış tarihiyle ilgili bir sorun oyunun Activision’ın 10 Kasım’daki Call of Duty: Modern Warfare 3‘ten sadece bir gün önce piyasaya sürülecek olması. Yani karşısında çok ama çok sıkı bir rakip olacak.

Robocop 2 ve Robocop 3 filmlerinin olayları arasında geçen Robocop: Rogue City’nin kısa özeti şu şekilde: “Güçlü Auto-9’unuzla veya mevcut diğer 20 silahtan biriyle patlayıcı bir birinci şahıs macerasında suçluları yok edin. İlerledikçe yükseltilebilen robotik gücünüz ve sibernetik yetenekleriniz sayesinde kanunları uygulama konusunda en etkili subay sizsiniz.

Açık alanları keşfedin ve hedeflerinizi kendi adalet anlayışınıza göre tamamlayın. Kanıt bulmak, sorgulamak ve kamu düzenini sağlamak bir polis memuru olarak günlük görevlerinizden sadece birkaçıdır. Ancak kararları hafife almayın: seçimleriniz vatandaşların kaderini ve görevinizin sonucunu belirleyebilir.”

Oyununda Robocop 1 ve 2 oyuncusu Peter Weller’ın Robocop: Rogue City için seslendirmeye geri dönecek ve benzerliğini kullanacak olması da önemli bir artı. Oyun PC, PlayStation 5 ve Xbox Series S ve X konsollarında çıkacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx