Turuncudaki beyaz tabakayı çekmeyin! Anti-inflamatuar ve kan damarı korumasının teminatı bu beyaz lifler …

Kış, portakallar için en yoğun mevsimdir . Birçok insan portakal yediğinde, üzerlerindeki beyaz şeritlerin tatsız ve sert olduğunu hisseder, bu yüzden onları çekipatarlar. Beslenme uzmanı ,beyaz tabakanın mandalina teminatları denildiğini , bunun antiinflamatuar ve kardiyovasküler koruma etkileri olan narenciye polifenol hesperidin açısından zengin olduğunu, bu nedenle beyaz saçların çıkarılmaması önerildiğini söyledi. Ayrıca, portakalın besin içeriğinin 100 gram başına 38 kcal, 1,5 gram diyet lifi, 0,8 gram protein, 571 IU A vitamini, 343 mikrogram beta-karoten ve 1,5 gram diyet lifi olduğunu aktardı. C vitamini. 25.5mg. 156 gr portakal , 1 porsiyon meyve yani yaklaşık 60 kcal’dir.Kişinin durumuna göre günde 2-4 porsiyon meyve yiyebileceğinizi önerdi .

Portakalın A, C vitaminleri ve diyet lifi açısından zengin olduğunu söyledi . C vitamini antioksidan özelliklere sahiptir ve kollajen oluşumunu teşvik edebilir; A vitamini cilt ve mukoza zarlarının sağlığını geliştirebilir ve karanlıkta görüşün korunmasına yardımcı olabilir; diyet lifi bağırsak hareketliliğini destekleyebilir ve tokluğu artırabilir. Ayrıca portakallar aynı zamanda kan şekerini dengeleyebilen ve tokluğu uzatabilen değeri düşük meyvelerdir.

Portakaldaki beyaz liflerin alınması gerekip gerekmediğine gelince Beslenme uzmanı, turuncuların üzerindeki beyaz ipliklerin antiinflamatuar ve kardiyovasküler koruyucu etkileri olan turunçgil polifenol hesperidin açısından zengin olduğunu, bu nedenle beyaz ipliklerin çıkarılmaması önerildiğini belirtti .

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx