Ünlü AVM Satılmıştı: Ne Zaman Yıkılacağı Belli Oldu! Yerine Rezidans Yapılacak…

Yaz aylarında Profilo arazisinde bulunan plazanın yıkılacağı belirtilmiş ve AVM içerisinde bulunan dükkanlar için de tasfiye uyarısı yapılmıştı. Son olarak vize işlemleri sağlayan acentelerin de AVM’yi boşaltmasıyla birlikte 2024 yılının ilk haftalarında Profilo AVM’deki yıkım işlemlerinin başlayacağı öğrenildi.

1998 YILINDA AÇILAN AVM BİRÇOK KEZ EL DEĞİŞTİRMİŞTİ

İstanbul’un en merkezi alanlarından olan Mecidiyeköy’de 1998 yılında hizmete açılan AVM, aradan geçen 25 yılı aşkın sürede kent hafızasının önemli simgelerinden biri haline gelmişti. AVM yıllar boyunca sanayici Jak Kamhi’nin şirketi Profilo Sanayi tarafından işletildi.

Bölge açılan yeni AVM’lerin ardından büyük bir cazibe kaybı yaşayan Profilo AVM, borçları nedeniyle ilk olarak İş Bankası’na satıldı.

İş Bankası, Profilo AVM’yi 2021 yılının Kasım ayında 989 milyon TL bedel üzerinden İş Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı’na sattı. 11 Kasım 2021’de İş Gayrimenkul”den KAP’a yapılan duyuruda “Yönetim Kurulumuzun 09.11.2022 tarihinde yapılan toplantısında; İstanbul İli, Şişli İlçesi, Mecidiyeköy Mahallesi”nde bulunan Profilo Alışveriş Merkezi’nin, yanındaki taşınmaz ile birlikte, Türkiye İş Bankası A.Ş.’den 989 milyon TL bedel üzerinden satın alınmasına karar verilmiştir” denilmişti.

YERİNE REZİDANS DİKİLECEK

Şehrin göbeğinde çok kıymetli bir konuma sahip olan AVM, 2410 ada, 246 parselde, 15.963 metrekare alandan oluşuyor olsa da, AVM dışında konut projesine konu olacak arazi 9221 ada, 1 parselde, 2.686,34 metrekare alana sahip.

AVM’deki kiracı dükkanlara yapılan bildirimlerin ardından in cin top oynar hale gelen arazinin yıkılmasıyla birlikte hızlı bir inşaat projesi yükselecek. Rezidansın ne zaman tamamlanacağı henüz netlik kazanmasa da, 2024 yılının sonu itibarıyla yeni projenin kaba inşaatının biteceği tahmin ediliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx